
25 жовтня 2016 в Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки відбувся круглий стіл на тему "Результати та перспективи Державної цільової економічної програми енергоефективності" на який в якості експертів ринку були запрошені представники компанії "Стропува-Україна".
Також, у заході прийняли участь близько ста учасників, серед яких - народні депутати України, представники органів виконавчої влади, профільних асоціацій, громадських організацій та експертного середовища.
Результати проведених Держенергоефективності досліджень доводять, що урядова програма з енергоефективності виконує декілька стратегічно важливих для країни функцій: проведення широкомасштабної термомодернізації житлових будинків та домогосподарств, формування енергоефективної поведінки населення та стимулювання розвитку економіки держави. Немаловажна доля в цьому процессі - це відмова від газовіх котлів та встановлення твердопаливних котлів на альтернативних видах палива. Як раз і цьому питанні дуже доречним є досвід фахівців компаниї "Стропува-Україна".
На сьогодні, програма дозволила близько 200 тис. українських родин провести енергоефективні заходи у своїх оселях, отримати при цьому від Уряду безповоротну фінансову допомогу (від 20% до 70%) та значно зменшити споживання газу та тепла, а відповідно й рахунки за комунальні послуги.
Як пояснив Голова Агентства, кожний енергоефективний захід має свій ефект. Наприклад, після утеплення економія тепла для ОСББ складає в середньому 24%, після заміни вікон та дверей – ще 14%, після модернізації інженерних систем – 12%, а після встановлення ІТП - 10%. Модернізація освітлення дозволяє скоротити споживання електроенергії на 71%.
Утеплення приватного будинку дозволяє зменшити споживання газу в середньому на 29%, модернізація системи опалення і вентиляції – ще на 21%. Після заміни вікон на енергоефективні економія газу для приватного будинку складає 12%, а економія тепла для квартири - 16%.