Часті питання споживачів

Чи ефективне верхнє горіння палива в котлі?

Горіння зверху-вниз в твердопаливному котлі STROPUVA розтягнуто за часом у кілька разів у порівнянні зі звичайним горінням знизу-вгору. У котлі STROPUVA ми не викидаємо всю теплоту палива відразу, а видаємо її поступово, в міру необхідності. Чи ефективно це? Так, ефективно, тому що котел STROPUVA не виробляє "зайве" тепло, яке в звичайних котлах доводиться скидати в акумулюючі ємності. Детальніше дивіться Робочий цикл котла STROPUVA. Тепла виробляється рівно стільки, скільки потрібно для приміщення при заданій температурі на виході котла. За допомогою бітеплової пластини, яка керує подачею повітря в котел, регулюється інтенсивність горіння палива, тобто потужність котла. Схематично це виглядає так: на вулиці похолодало - на поворотній трубі впала температура - бітеплова пластина прочинила клапан подачі повітря - інтенсивність горіння зросла. І навпаки.

Як впливає площа теплоз'єма на потужність котла: при повному завантаженні котла паливом, при завантаженні наполовину, при 25% завантаження?

Чим менше площа теплоз'єма, тим нижче ККД котла (за інших рівних умов) і навпаки. В котлі STROPUVA різний відсоток завантаження котла паливом впливатиме тільки на час роботи і жодним чином - на площу теплоз'єма. Весь корпус котла STROPUVA під обшивкою і утеплювачем є теплообмінником, а метал, як відомо, хороший провідник тепла.

Який діапазон регулювання потужності котла STROPUVA?

Котел STROPUVA може працювати в діапазоні 15%-100% від номінальної потужності, зазначеної в ПАСПОРТІ.

Куди подінеться зайве тепло в завантаженому під зав'язку котлі STROPUVA в міжсезоння, якщо теплового акумулятора немає і всі радіатори автоматично перекрилися термостатами?

Якщо радіатори повністю перекрилися термостатами і система не споживає тепла, тоді повітряна заслінка автоматично закриється, і котел згасне. Мінімальна потужність, на якій може працювати котел STROPUVA - 10-15% від номіналу.

Як економно гріти будинок при температурі на вулиці +10...+5? Як змусити котел тліти, видаючи в систему, наприклад, 40-45 градусів тепла?

Якщо взяти паспорт будь-якого твердопаливного котла, то в ньому вказується мінімальна температура на виході не нижче 55-60о. Це пов'язано з процесом конденсації вологи через різницю температури всередині котла та холодної води, що прийшла з системи. При цьому виділяється волога, яка негативним чином впливає на матеріал теплообмінника. Температура, вище якої цей процес не відбувається, називається "точка роси" і становить приблизно 50-55о. Котел STROPUVA в цьому плані - не виняток. Щоб у систему йшла температура нижче 60о, потрібно в систему обв'язки поставити додатковий вузол розділення потоків. Будь ласка, звертайтеся до наших регіональних дилерам за консультацією.

Як горить щойно спиляна деревина?

Свіжоспил горить, але горить погано. До вологості дров чутливі котли на дровах, тому що без використання вентилятора на сирих дровах температура не підніметься вище 50о. Також зменшиться час горіння закладки палива, а на стінках котла та димовій трубі буде більше відкладень продуктів згоряння. Тому дрова потрібно купувати заздалегідь, зберігати під навісом, забезпечивши хорошу циркуляцію повітря. Купивши колотий свіжоспил влітку, Ви зможете його гарненько висушити до початку опалювального сезона. Для довідки: один куб сухих дубових дров важить не більше 500 кг. Для тих, хто взагалі не хоче замислюватися про вологість дров, існують твердопаливні універсальні котли STROPUVA. У них горить практично ВСЕ, що може горіти, включаючи свіжоспил. Це досягається завдяки спеціальній примусової системі подачі повітря в зону горіння. Але загальне правило залишається: чим сухіші дрова, тим вище тепловіддача і тривалість горіння.

Я бачу, що котел догорить вночі. Щоб не вставати серед ночі, чи можу я довантажити паливо в котел STROPUVA в процесі горіння ввечері?

Внаслідок принципу горіння зверху-вниз є обмеження на дозагрузку палива. При роботі на вугіллі котел STROPUVA поповнювати не можна. При роботі на дровах і брикетах це робити можна, але тільки невеликий шар і попередньо піднявши розподільник повітря. Таким чином можна подовжити горіння. Інший спосіб не вставати вночі - завантажити спочатку трохи менше палива так, щоб час наступного завантаження припав на вечір. Досвід показує, що якщо будинок досить добре утеплений, і на вулиці - не тріскучий мороз, між повним прогаранням палива та наступним завантаженням може пройти кілька годин без сильного охолодження приміщень. Тобто навіть якщо котел згасне вночі, наступне завантаження палива можна цілком провести вранці.

В разі неправильного встановлення та експлуатації багато твердопаливних котлів є вибухонебезпечними. Як у цьому сенсі STROPUVA?

На відміну від котлів на електриці, газі й дизпаливі, де завжди існує небезпека замикання електромережі, вибуху газу чи загоряння дизпалива - котел на твердому паливі STROPUVA абсолютно безпечний в принципі. За всю історію установки котлів STROPUVA не відомо ні одного випадку вибуху цього котла. Котел STROPUVA повністю безпечний, конструкція розроблена таким чином, що при багаторазовому перевищенні допустимих навантажень котел стискається всередину.

Чому до 2014 року у котла STROPUVA не було дна?

Котел STROPUVA зламав багато стереотипів. Це стосується і дна. При підготовці твердопаливного котла тривалого горіння STROPUVA на отримання сертифіката СЄ, європейські експерти рекомендували не ставити дно на котел, тому що по завершенні горіння палива дно нагрівалося би і розширювалося більше, ніж сам теплообмінник. Через це виникала б загроза прогорання й течі, термін служби котла скорочувався б. Котел буде служити ДОВШЕ, якщо його ставити прямо на бетон. Боятися цього не потрібно. По-перше, оскільки горіння в котлі відбувається зверху вниз, бетон не розігрівається до критичних температур. Крім того, ділянці нагрітого бетону не дозволяє розширюватися холодний бетон навколо нього. По-друге, коли палаючий шар доходить до підлоги, на дні утворюється шар золи або шлаку, що захищає підлогу від прямого нагріву. Тому, на котел знову не діє ніяке напруження. Відсутність дна - один з факторів, який робить твердопаливний котел STROPUVA, образно кажучи, «вічним». Однак, ця перевага ускладнює установку котла на підлогу, що облицьована плиткою, і натикається на психологічний бар'єр деяких користувачів. З 2014 РОКУ КОТЕЛ НА ТВЕРДОМУ ПАЛИВІ STROPUVA ВИГОТОВЛЯЄТЬСЯ В ДВОХ ВАРІАНТАХ: З ДНОМ І БЕЗ ДНА (докладніше див в розділ НОВИНИ: Нові котли Stropuva з дном). Котел STROPUVA без дна встановлюється безпосередньо на бетонну підлогу. Просвіти, що утворилися між підлогою і котлом заповнюються жароміцним силіконом, а зовні бетонуються для кращої стійкості котла. Котел STROPUVA з дном просто встановлюється на підлогу, що облицьована плиткою, без будь-яких герметиків.

Чи можна повністю загасити котел регулюванням повітря?

Так, можна. На котлі STROPUVA є автоматичне й ручне регулювання подачі повітря.

Ваш котел тільки для опалення чи для нагріву води теж використовується?

Котел STROPUVA одноконтурний, для підігріву води потрібно додатково встановити бойлер непрямого нагріву.

Припустимо, я знайшов ваш котел "в чистому полі". Чи маю я заводську гарантію, навіть не заплативши вам ані копійки?

Котел (якщо це не "буржуйка") не є самодостатнім виробом, як холодильник, який встромив у розетку, і він морозить. Як частина системи опалення, котел без обв'язки будинок обігріти не зможе. На нашому сайті викладені три рекомендовані Схеми обв'язки котла в залежності від потреб. Навіть маючи ці схеми, спроби неспеціалістів підключити котел STROPUVA на практиці часто закінчуються невдачею. Саме неправильний підбір і установка котла є головною причиною невиконання котлом заявлених характеристик. Крім того, підключення котла STROPUVA відрізняється від інших котлів, тому й опалювачі зі стажем повинні врахувати специфіку. Тим не менш, ми не примушуємо, а РЕКОМЕНДУЄМО замовляти установку котла у наших регіональних представників. Якщо Ви купили котел в офіційній точці продажів й хочете встановити його самотужки - будь ласка, це Ваше право. Якщо раптом у Вас не вийшло, Ви знаєте, куди звернутися, і Вам виконають кваліфіковане підключення з повним збереженням заводської гарантії. Можна переконатися, що наші регіональні представники не заламують ціну на монтаж, а навпаки, роблять його дешевше. Зовсім інша ситуація, коли Ви знайшли котел "в чистому полі". Ви не зможете вимагати у людини, яка Вам "допоміг знайти котел", кваліфікованої установки та виконання заводських гарантій. Завод скоріше всього також відмовить Вам в гарантії, тому що ми відстежуємо продажу всіх вироблених котлів STROPUVA за заводськими номерами і легко виявимо контрабанду або контрафакт. Та й купувати закордоном котел STROPUVA і везти його в Україну немає ніякого сенсу - дешевше, зручніше і безпечніше купити його тут. Не повторюйте чужих помилок. Купуючи сумнівний котел, Ви свідомо ризикуєте залишитися з купою металу. Якщо у Вас є сумніви в "оригінальності" котла STROPUVA, звертайтеся до нас - ми безкоштовно дамо довідку по заводському номеру.

Торік котел STROPUVA працював прекрасно. Цього року не можу раскочегарити його більше 50 градусів (дрова також). Що трапилося?

Вам необхідно перевірити стан димоходу, при необхідності - почистити його. Також необхідно почистити сам котел. Особливу увагу приділіть простору між внутрішньою стінкою котла і стінкою камери нагрівання повітря, якщо заглянути через верхні дверцята - ви побачите її в верхній частини котла. Щорічно потрібно проводити технічному обслуговуванні котла STROPUVA. Докладніше про це дивіться на сторінці "Монтаж та сервіс котлів STROPUVA".

Чи правда, що в котлах STROPUVA українського заводу теплообмінник зі звичайної сталі, а не котлової, тому й ціна на них нижча, ніж на котли виробництва Литви?

В котлах STROPUVA використовується та ж марка сталі українського виробництва, яка використовувалася багато років заводом в Литві. З минулого року литовський завод тимчасово перейшов на сталь європейського виробництва, що було викликано перебоями постачання сталі з України. На котли STROPUVA і українського, і литовського заводів надається гарантія 5 років. Різниця в ціні литовського та українського котлів визначається більш низькою собівартістю виробництва котлів в Україні, відсутністю витрат на доставку з-за кордону і розмитнення, а також програмою підтримки українського споживача з литовської сторони.Згідно чинного поки ГОСТ 5520-79 котельна сталь - це марки 12К, 15К, 16К, 18К, 20К, 22К та інші, а також їхні закордонні аналоги. Марка 15К вже не використовується. Котельна сталь у нас в країні виробляється під замовлення, і за нашими даними за першу половину 2015 була випущена тільки одна партія для внутрішніх потреб Запоріжсталі. Котлову сталь застосовують для виготовлення парових котлів, суднових топок, камер горіння газових турбін та інших деталей, вони повинні працювати при змінних тисках і температурі до 450 ° С. Котельна сталь вітчизняна та зарубіжна обходиться в 3-10 разів дорожче. Тому, побутовий котел верхнього горіння, зроблений з котельної сталі, був би «золотим». Коли деякі виробники «Стропува-клонів» стверджують, що серійно випускають свої котли з «котельної сталі» - це неправда.

З якою метою в котлі STROPUVA використовуються металеві пластини "серпи"?

Зігнуті металеві пластини- економайзери («серпи») призначені для штучної перешкоди потрапляння полум’я безпосередньо в димохід. Установка пластин дозволяє збільшити теплоз’єм від димових газів, бо проходячи довший шлях до виходу у димову трубу, димові гази максимально віддають енергію теплообміннику і камері підігріву повітря,  а отже підвищують ККД котла. Використання економайзерів дозволяє знизити температуру димових газів на виході з котла. При накопиченні на металевих пластинах сажі, їх необхідно почистити. Після установки котла треба накласти пластини через верхні дверцята на виступи камери підігріву повітря.

 

Калькулятор расхода топлива на отопление

Исходные данные
Отапливаемая площадь м.кв
Теплопотери здания
рекомендуемое значение 100
Вт/м.кв
Длительность отопительного сезона
для Украины 187
суток
Высота потолка м

Итого на весь сезон необходимо: 18775.10 кВт*ч тепла

Необходимая мощность котла: 8.75 кВт

Стоимость различных видов топлива:
Вид топлива Необходимый объем Цена на топливо Затраты на отопление
Дрова 20.54 скл.м грн/скл.м 11297.00 грн
Пеллеты 3.76 тонн грн/тонна 8272.00 грн
Каменный уголь 3.13 тонн грн/тонна 9390.00 грн
Бурый уголь 4.69 тонн грн/тонна 11725.00 грн
Газ 2346.89 м куб грн/м.куб 16850.67 грн
Электроэнергия 18775.10 кВт*ч грн/кВт*ч 27787.15 грн
Дизельное Топливо 2086.12 л грн/л 41722.40 грн
X
X
Зв'яжіться з нами