Як обрати твердопаливний котел

За останні декілька років вартість звичних видів палива значно зросла, тому використання газових котлів та електричних конвекторів для облаштування системи опалення сьогодні вже не так актуальне, як раніше. Прагнучи знизити витрати на обігрів приміщень, багато власників приватних будинків переходять на більш дешеві джерела енергії – вугілля, дрова та інші виді твердого палива.

Використання такого палива не тільки економічно вигідно, але й дозволяє влаштувати незалежну від зовнішніх джерел систему опалення, що особливо актуально, коли спостерігаються перебої з поставками газу чи електроенергії. Дізнайтеся прямо зараз, як підібрати обігрівальний прилад з оптимальним набором характеристик.

Види твердого палива

При виборі твердопаливного котла необхідно орієнтуватися на вид палива, який Ви будете використовувати. Економічна вигода від використання конкретного типу енергоносія може значно відрізнятись в залежності від регіону. Сучасні котли працюють на наступних видах палива:

деревина вугілля пелети паливний брикет

Деревина твердих

порід

Кам’яне вугілля

різних фракцій

Гранульовані відходи

виробництва (пелеты)

Паливні брикети

Універсальні твердопаливні котли працюють одразу на декількох з перерахованих вище видах палива.

Спосіб спалювання

Ще одним важливим моментом при виборі твердопаливного котла є спосіб спалювання палива, від цього залежить вартість котла та ефективність системи опалення в цілому.

природна тяга Котли з природною тягою мають найпростішу конструкцію: повітря, необхідне для підтримки горіння, надходить в топку природним шляхом, без використання додаткового обладнання. Перевагами котлів даного типу є низька вартість та можливість використання у якості джерела енергії будь-які види твердого палива.
Котли з примусовою тягою більш ефективні, ніж з природною. Надходження повітря в топку здійснюється за допомогою спеціального нагнітача, що дає можливість контролювати температурний режим регулюванням потужності наддуву. Завдяки більш швидкій циркуляції повітря, відведення продуктів згоряння проводиться через димохід меншої висоти, ніж при природній тязі. примусова тяга
піролізний котел Принцип роботи піролізних (газогенераторних) котлів полягає в розділенні процесу горіння на декілька етапів. У приймальній камері деревина нагрівається до температури виділення піролізного газу, який, змішуючись з киснем згорає з максимальною тепловіддачею.
Котли тривалого горіння являють собою найбільш ефективне обладнання серед твердопаливних обігрівачів. Завдяки успішній реалізації принципу верхнього горіння, такий котел забезпечує рівномірне виділення теплової енергії та більш довший, ніж у інших котлів, час згоряння палива. котел тривалого горіння

Потужність твердопаливного котла

Потужність опалювального приладу розраховується виходячи з площі опалюваного приміщення, рівня його теплоізоляції, додаткових джерел тепла та ряду інших факторів. Прийнято вважати, що для обігріву приміщення площею 10 м2 достатньо 1 кВт енергії. Тобто, при облаштуванні системи опалення в приватному будинку площею 200 м2, потужність твердопаливного котла повинна становити не менше 20 кВт. Але все ж розрахунок потужності краще довірити спеціалісту — він врахує всі фактори, що впливають на ефективність обігріву, та допоможе підібрати оптимальне обладнання для влаштування системи опалення.

Приклад розрахунку необхідної потужності котла

Площа будинку, м2 Опалення, кВт Гаряче водопостачання, л/кВт Тепла підлога, м2 Тепла підлога, кВт Сумарна потужність, кВт
150 19 100/28 15 0,75 48
200 22 100/28 20 1 51
250 25,5 160/33 20 1 60
300 27 160/33 30 1,5 62
350 31 200/33 40 2 66
400 34 200/33 50 2,5 70
450 36 300/36 60 3 75

Тип теплообмінника

Теплообмінник твердопаливного котла може бути як чавунним, так і сталевим. Кожен із цих матеріалів має свої особливості, що значно впливають на ефективність експлуатації обладнання в конкретних умовах:

  • Чавунні теплообмінники складаються зі змінних секцій, менш схильні до прогресуючої корозії, але не можуть похвалитися стійкістю до різкої зміни температури теплоносія.
  • Сталеві котли являють собою суцільнозварну конструкцію, вони більш витривалі до перепадів температур, їх часто використовують в комбінації з пристроями для автоматизації підтримки оптимального температурного режиму.

Автоматика опалювальних котлів

автоматика котла

Опалювальні прилади, укомплектовані механічними або електронними контролерами, не потребують постійного контролю з боку користувача, що істотно спрощує експлуатацію обладнання. Процес управління зводиться до періодичного завантаженні палива та зміни налаштувань програматора.

Крім того, автоматика управління котлом підвищує безпеку обладнання, а найсучасніші моделі дають можливість управляти опаленням приватного будинку дистанційно. Це дуже зручно, коли приміщення довгий час не опалювалося і його необхідно прогріти до приїзду господарів.

Твердопаливні котли «Стропува»

Твердопаливні котли українсько-литовської компанії Stropuva представляють собою надійне і просте в експлуатації обладнання, призначене для влаштування економічно ефективної системи опалення. Отримайте повну інформацію про безпечні і енергонезалежних котлах «Стропува» у наших дилерів у Вашому регіоні.

Калькулятор расхода топлива на отопление

Исходные данные
Отапливаемая площадь м.кв
Теплопотери здания
рекомендуемое значение 100
Вт/м.кв
Длительность отопительного сезона
для Украины 187
суток
Высота потолка м

Итого на весь сезон необходимо: 18775.10 кВт*ч тепла

Необходимая мощность котла: 8.75 кВт

Стоимость различных видов топлива:
Вид топлива Необходимый объем Цена на топливо Затраты на отопление
Дрова 20.54 скл.м грн/скл.м 11297.00 грн
Пеллеты 3.76 тонн грн/тонна 8272.00 грн
Каменный уголь 3.13 тонн грн/тонна 9390.00 грн
Бурый уголь 4.69 тонн грн/тонна 11725.00 грн
Газ 2346.89 м куб грн/м.куб 16850.67 грн
Электроэнергия 18775.10 кВт*ч грн/кВт*ч 27787.15 грн
Дизельное Топливо 2086.12 л грн/л 41722.40 грн
X
X
Зв'яжіться з нами