Що потрібно знати про монтаж твердопаливного котла в приватному будинку

Підвищення цін на газ і електрику все частіше змушує задуматися про альтернативні джерела енергії для опалення приватного будинку. У зв'язку з цим, багато власників котеджів віддають перевагу котлам на твердих видах палива. Знання особливостей установки твердопаливного котла допоможе уникнути помилок і знизити витрати на монтаж системи опалення.

Зміст статті:

Основні вимоги до приміщення котельні

Котельня СтропуваВысота – от 2,5 м

Відстань:

  • від крайньої точки котла до стелі - не менше 70 см,
  • між котлом і стінами - від 1 м,
  • між лицьовою частиною котла і стіною - не менше 2 м,
  • між виступаючими частинами котла і окремими елементами приміщення - від 70 см.

Межа вогнестійкості:

  • Стін і перекриттів - від 45 хв,
  • Дверей - 36 хв.

При проектуванні котельні слід не тільки враховувати габарити самого котла, а й передбачити простір для розведення труб. Також, в процесі експлуатації, може виникнути необхідність в підключенні теплоаккумулятора або іншого додаткового обладнання, тому слід заздалегідь подбати про запас вільної площі в приміщенні.

Система вентиляції твердопаливної котельні

Схема вентиляції котельніВитяжна і припливна вентиляція в котельні з твердопаливним котлом повинна бути природною і не залежити від перебоїв електроенергії. Тільки так вдасться забезпечити достатню для нормальної і безпечної роботи обладнання тягу.

Канал припливної вентиляції для твердопаливного котла розташовується навпроти його лицьової частини, в нижній частині стіни або двері котельні. У деяких випадках для вільного доступу повітря в котельню вистачає зазору між дверима та підлогою.

Вихідний отвір вентиляційного каналу витяжної вентиляції розташовується на висоті не нижче 30 см від стелі. Відведення газів здійснюється через розташовану над дахом будинку трубу. Її перетин має бути більшим, ніж перетин димоходу, а висота повинна повністю виключати ймовірність вітрового підпору.

Як встановити твердопаливний котел в будинку

Звільніть котел від заводської упаковки, змонтуйте дверцята, зольник і інші окремі деталі, крім вентилятора і системи автоматики, на призначене для них місце. Збірку найпростіше проводити на відкритому просторі, обмежена площа котельні обмежує рух і значно ускладнює монтаж окремих елементів.

Монтаж димоходуЗібраний котел встановлюється і фіксується за рівнем (виском) на заздалегідь підготовленому для нього фундаменті. При цьому слід подбати, щоб патрубок для відводу газів знаходився на одній осі з трубою відводу диму. Твердопаливний котел важить кілька центнерів, тому, якщо вирішено провести його установку своїми силами, Вам доведеться запросити кількох помічників.

Після установки котла на місце, під'єднайте димовідвод до патрубку, підключіть блок управління, систему вентиляції та групу безпеки. На цьому процес встановлення завершений, залишилося підключити обладнання до системи опалення і провести тестові випробування.

Особливості монтажу димоходу

Чим менше у димоходу поворотів, тим краще тяга, якщо без них не обійтися, намагайтеся зробити повороти якомога більше пологими. Всі з'єднання димоходу необхідно ретельно загерметизувати, не можна допускати витік газів, так як це може привести до плачевних наслідків. Діаметр труби повинен відповідати діаметру вихідного патрубка котла, передбачте заздалегідь технологічні отвори для чищення сажі і відведення конденсату. Більш детальну інформацію про пристрій димоходу для твердопаливних котлів Stropuva Ви знайдете на цій сторінці.

Підключення котла до системи опалення

Підключення котла Stropuva до системи опаленняПісля обв'язки твердопаливного котла встановіть запірну арматуру, а якщо вирішено обладнати закриту систему опалення, змонтуйте також розширювальний бак і циркуляційний насос. Заповніть систему теплоносієм і створіть в ній тиск до 1,5 Бар, проведіть тестовий запуск котла. Детальна інформація про особливості підключення твердопаливного котла представлена тут.

Перший запуск твердопаливного котла

Ознайомтеся з паспортом котла і призначенням органів управління. Перевірте, чи не є в системі опалення повітряних пробок і протікання. Очистіть приміщення котельні від сміття і сторонніх предметів, закрийте всі дверцята і технологічні отвори, засипте паливо і запустіть котел.

Пам'ятайте!

Усувати виявлені несправності можна тільки після повного охолодження твердопаливного котла.

Ця стаття містить лише базові поняття про принципи установки твердопаливного котла. Вони дають уявлення про етапи підготовчих робіт і звертають увагу на ключові моменти їх проведення. Більшість підготовчих робіт можна виконати самостійно, але найбільш відповідальні з них все-таки краще довірити фахівцям. Ознайомтеся з картою наших дилерів, оберіть найближчого до Вас представника і отримаєте у нього максимально розгорнуту інформацію про монтаж твердопаливного котла в приватному будинку.

Калькулятор расхода топлива на отопление

Исходные данные
Отапливаемая площадь м.кв
Теплопотери здания
рекомендуемое значение 100
Вт/м.кв
Длительность отопительного сезона
для Украины 187
суток
Высота потолка м

Итого на весь сезон необходимо: 18775.10 кВт*ч тепла

Необходимая мощность котла: 8.75 кВт

Стоимость различных видов топлива:
Вид топлива Необходимый объем Цена на топливо Затраты на отопление
Дрова 20.54 скл.м грн/скл.м 11297.00 грн
Пеллеты 3.76 тонн грн/тонна 8272.00 грн
Каменный уголь 3.13 тонн грн/тонна 9390.00 грн
Бурый уголь 4.69 тонн грн/тонна 11725.00 грн
Газ 2346.89 м куб грн/м.куб 16850.67 грн
Электроэнергия 18775.10 кВт*ч грн/кВт*ч 27787.15 грн
Дизельное Топливо 2086.12 л грн/л 41722.40 грн
X
X
Зв'яжіться з нами