Акумулювання надлишків теплової енергії є основним призначенням буферної ємності. Також теплоакумулятор допомагає захистити твердопаливний котел від різкого підвищення тиску, сприяє збільшенню його ККД і дає можливість одночасно використовувати декілька теплогенераторів. Крім того, буферна ємність може служити джерелом гарячого водопостачання будинку.
Содержание статьи: |
Переваги та недоліки теплоакумулятора
Переваги буферної ємності
|
Недоліки теплоакумулятора
|
Примітка:
Установка декількох теплогенераторів дозволяє періодично зменшувати навантаження на основний котел. При ясній погоді для нагріву теплоносія можна використовувати сонячні колектори, а в темний час доби, щоб збільшити час роботи від одного завантаження - включати тепловий насос.
Розрахунок обсягу буферної ємності
Проектування опалення приватного будинку з «нуля» краще довірити фахівцям. Професійний підхід дозволяє уникнути помилок, що в кінцевому результаті знижує витрати на обігрів приміщень. Якщо виникла необхідність в модернізації вже існуючої системи опалення, приблизні розміри теплоакумулятора можна розрахувати і самостійно. Для розрахунку скористайтеся наступною формулою:
V = Q / (K × C × Δt), де
- V - об'єм теплоносія,
- Q – кількість необхідної для накопичення енергії, Вт,
- K – коефіцієнт корисної дії котла (вказано в паспорті),
- С – 1,16 Вт/дм3 (питома теплова ємність води),
- Δt – різниця температур подачі і зворотного потоку теплоносія.
Щоб стало зрозуміліше, як це відбувається на практиці, наведемо невеликий приклад. Спробуємо розрахувати розміри буферної ємності для акумулювання потужності в 40 кВт при підключенні до системи опалення з дельтою температур 30°С і ККД котла 70%. Підставивши вихідні дані у наведену вище формулу ми отримаємо:
V = 40000/(0,7 × 1,16 × 30)=1642 дм3
Це означає, що для нормальної роботи системи опалення слід встановити теплоакумулятор об'ємом в 1642 л або 1,642 м3.
Схема підключення теплоакумулятора
Спосіб підключення теплоакумулятора до системи опалення наведено на сторінці 19 Паспорту котла «Stropuva». Підключається буферна емність за таким принципом:
Котловий контур підключається до теплоакумулятору завжди паралельно, тобто трубопровід, який дає подачу, приєднується зверху, а зворотний контур - знизу. При цьому, щоб не допустити подачу холодного теплоносія в котел, контур комплектується блоком підмішування (змішувальним вузлом).
Насос, підключений до системи , забезпечує циркуляцію теплоносія в системі, а насос котла служить для підкачування зворотного потоку в котел. Для нормального завантаження теплоаккмулятора, і одночасного прогріву радіаторів, потоки теплоносія всередині буферної ємності повинні переміщатися по горизонталі. Щоб мати можливість контролювати цей процес, на обох вводах обратки в бак встановлюються термодатчики. Регулювання потоків здійснюється вручну, за допомогою балансування вентиля. При цьому необхідно домогтися, щоб температура на вході обратки в бак, була нижче, ніж на виході.
Чи потрібна буферна ємність для котлів «Stropuva»?
Відмінно продумана регулювання подачі повітря в топку забезпечує високий коефіцієнт корисної дії і максимально тривалу роботу котла на одній закладці палива. Завдяки інноваційному принципу верхнього горіння і конструктивними особливостями твердопаливних котлів «Stropuva», вони не виробляють надлишкового тепла, в результаті чого відпадає необхідність у використанні теплоакумулятора. Це величезна перевага котлів «Стропува», так як витрати на обладнання системи опалення з їх допомогою набагато менше вартості облаштування обігріву приватного будинку за допомогою теплогенераторів інших виробників.