Обираємо систему опалення для приватного будинку

Обігрів приватного будинку в холодну пору року — одне із основних завдань, які доводиться вирішувати власникам заміських котеджів. Від способу опалення будинку залежить, наскільки комфортним та економічним буде життя в ньому. При облаштуванні опалювальної системи обов'язково потрібно враховувати ряд ключових моментів:

надійність

Надійність

доступність

Доступність

компактність

Компактність

ефективність

Ефективність

Оцінюйте ймовірність виходу обладнання з ладу, складність і вартість заміни або ремонту вузлів. На економічність системи опалення впливає ціна котла, палива, його витрата і можливість заміни іншими видами палива. Від габаритів опалювального котла залежить, доведеться виділяти для нього ціле приміщення чи можна обмежитися тільки частиною. Чим вище коефіцієнт корисної дії (ККД) системи опалення, тим економніше витрачатиметься паливо.
       

Основні види палива та розрахунок витрат для різних видів опалювальних систем

Вирішальним фактором при виборі способу обігріву приміщення є вартість та доступність палива. Від цього безпосередньо залежить ефективність і економічність опалювальної системи будинку. Ознайомтеся з вартістю опалення найбільш поширеними в Україні енергоносіями:

Енергоносій Од. Вим. Кількість тепла з одиниці палива (кВт) Вартість одиниці палива (Грн) Вартість одного кВт палива (Грн)
Електроенергія кВт/г 1 1,00 1,00
Газ Куб 8,5 6,80 0,80
Пелет (Дерево) кг 4,5 2,40 0,53
Брикет (Дерево) кг 4,5 2,40 0,53
Вугілля (Антрацит горішок) кг 7 3,50 0,50
Вугілля (Кам'яний горішок) кг 5,3 2,10 0,40
Пелет (Лузга соняшника) кг 4,5 1,40 0,31
Дрова (Твердих порід) кг 3 0,90 0,30
 

Повітряна система опалення

 

 

Повітряна система опалення

Використовується в 25-30% заміських будинків, працює за принципом приливної вентиляції. Нагріте в теплообміннику повітря нагнітається в приміщення по спеціальних каналах. Забезпечує високу швидкість прогрівання кімнат і гарантує відсутність проблем з витоком теплоносія. До недоліків можна віднести великі габарити теплового генератора та високу вартість обладнання.

Електрична система опалення

 

 

 

 

 

 

Електрична система опалення

Використовується як основний, так і як допоміжний спосіб опалення будинку і найкраще підходить для приватних будинків з доброю теплоізоляцією. Обладнання може похвалитися екологічністю, мобільністю та простотою монтажу. Електричні обігрівачі не займають багато місця і їх легко можна переміщати, а система «тепла підлога» набирає все більшої популярності у власників житлових будинків. Недоліками електричної системи опалення приватного будинку є залежність від джерела електроенергії та її висока вартість. Окрім того, більшість обігрівачів спалюють кисень в приміщенні, що потребує додаткового регулярного провітрювання.Водяна система опалення

 

 

 

 

Водяна система опалення

Найбільш економний вид опалення приватного будинку. Вода або незамерзаюча рідина (антифриз) нагрівається в котлі та, віддаючи тепло через радіатори, гріє приміщення. Доступність теплоносія і можливість рівномірного нагрівання всіх кімнат будинку часто є вирішальними факторами на користь вибору водяної системи опалення будинку. До мінусів даної системи опалення можна віднести те, що:

  • в зимову пору року не можна допускати відключення опалювальної системи, щоб запобігти замерзанню води в трубах;
  • час повного прогріву приміщення тут більше, ніж у повітряної системи опалення.

 

 

У зв'язку з тим, що ціна природного газу постійно зростає, все більше забудовників віддають перевагу котлам на твердих видах палива. Дрова, брикети або вугілля доступні в будь-якому регіоні України і забезпечують низьку вартість опалення приватного будинку. Твердопаливні котли верхнього горіння «Stropuva» є чудовою альтернативою традиційному опалювальному обладнанню. В каталозі компанії представлені моделі з самими різними характеристиками. Від працюючих тільки на дровах «Stropuva S», до універсальних «Stropuva U», здатних використовувати будь-який вид твердого палива.

Переваги твердопаливних котлів «Stropuva»

Твердопаливні котли представляють собою економічні та прості в обслуговуванні пристрої, які забезпечують найбільш економне опалення приватного будинку. Залежно від моделі, вони можуть працювати на одному або декількох видах твердого палива і підтримувати необхідну температуру протягом декількох днів від одного завантаження. Обладнання чудово підходить для встановлення в закриту чи відкриту водяну систему опалення з природною або примусовою вентиляцією. Ознайомтеся з докладними характеристиками твердопаливних котлів верхнього горіння «Stropuva» в нашому каталозі.

Калькулятор расхода топлива на отопление

Исходные данные
Отапливаемая площадь м.кв
Теплопотери здания
рекомендуемое значение 100
Вт/м.кв
Длительность отопительного сезона
для Украины 187
суток
Высота потолка м

Итого на весь сезон необходимо: 18775.10 кВт*ч тепла

Необходимая мощность котла: 8.75 кВт

Стоимость различных видов топлива:
Вид топлива Необходимый объем Цена на топливо Затраты на отопление
Дрова 20.54 скл.м грн/скл.м 11297.00 грн
Пеллеты 3.76 тонн грн/тонна 8272.00 грн
Каменный уголь 3.13 тонн грн/тонна 9390.00 грн
Бурый уголь 4.69 тонн грн/тонна 11725.00 грн
Газ 2346.89 м куб грн/м.куб 16850.67 грн
Электроэнергия 18775.10 кВт*ч грн/кВт*ч 27787.15 грн
Дизельное Топливо 2086.12 л грн/л 41722.40 грн
X
X
Зв'яжіться з нами