Отримати компенсацію

Програма IQ energy це Фінансовий Інструмент для сприяння удосконаленням у сфері енергоефективності в житловому секторі України у відповідності до європейських стандартів енергоефективності. Програму було розроблено Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і вона підтримується донорами з метою надання технічної допомоги та грантів.

Проекти енергоефективності, яким надаватиметься підтримка, складатимуться з інвестицій у високопродуктивні енергоефективні технології та заходи, стосовно яких можна очікувати досягнення енергоефективності на рівні, щонайменше на 20% вище ніж у порівнянні з середньо ринковими показниками. 

Для полегшення пошуку енергоефективного обладнання та матеріалів, які відповідають критеріям такого фінансування, ЄБРР створив бази даних “Перелік прийнятних матеріалів та обладнання” (Каталог Технологій) та “Перелік прийнятних постачальників та монтажних організацій” (Каталог  Постачальників). Технології та матеріали, які включені до Селектору Технологій, відповідають високим стандартам, встановленим ЄБРР на основі доведеної методології, яка використовується в багатьох країнах. Цю інформацію можна знайти на спеціалізованому веб-сайті www.iqenergy.org.ua/technologies.

Обладнання та матеріали, внесені в Каталог Технологій, відповідають найвищим галузевим стандартам, встановленим Європейським Банком Реконструкції та Розвитку на базі спеціалізованої методики, що використовується в більшості розвинених країн Європи. А іноваційні котли верхнього горіння STROPUVA займають гідне місце в Каталозі Технологий IQ Energy.

В межах програми IQ Energy ЕБРР взаємодіє з провідними банками України, що видають споживачам цільові кредити на заходи в сфері енергоэфективності. Деталізовані дані про умови кредитування представлено на веб-сайтах банків-партнерів Програми  -  Райффайзен Банк Аваль, ОТП Банк, УкрСибБанк.

Окрім самого фінансування, Программа IQ Energy надає її учасникам консалтингові послуги з методики комплексного енергозбереження, вибору оптимальної технології обігріву та необхідного обладнання.

Інвестиції в обладнання, технології, матеріали, що рекомендує IQ Energy (в тому числі - в придбання та монтаж іноваційних котлів STROPUVA) - відповідають вимогам до компенсаційних платежів (грантів) в розмірі 35% від суми інвестицій для споживачів (індивідуальних позичальників).

Підтримка Програми IQ Energy здійснюється фінансуванням за рахунок грантів на суму 15000000 евро, наданих Східноєвропейським Партнерством в сфері енергоефективності та екології (“E5P”), а також спеціальним грантом технічної підтримки для реалізації Програми, наданих "E5P" та Шведським Агентством з Міжнародної Співпраці та Розвитку (Sida).

Індивідуальний позичальник може отримати компенсацію (грант) в розмірі до 3000 евро. Компенсація (грант) складає 35% від суми кредиту або інвестицій в технології енергоефективності (включно з всіма послугами з монтажу обладнання та з його транспортування до споживача). Грантовий відсоток складає суттєві 35% - і він не залежить від кількості категорій продуктів з Каталогу Технологій Програми IQ Energy.

Отримати компенсацію

Калькулятор расхода топлива на отопление

Исходные данные
Отапливаемая площадь м.кв
Теплопотери здания
рекомендуемое значение 100
Вт/м.кв
Длительность отопительного сезона
для Украины 187
суток
Высота потолка м

Итого на весь сезон необходимо: 18775.10 кВт*ч тепла

Необходимая мощность котла: 8.75 кВт

Стоимость различных видов топлива:
Вид топлива Необходимый объем Цена на топливо Затраты на отопление
Дрова 20.54 скл.м грн/скл.м 11297.00 грн
Пеллеты 3.76 тонн грн/тонна 8272.00 грн
Каменный уголь 3.13 тонн грн/тонна 9390.00 грн
Бурый уголь 4.69 тонн грн/тонна 11725.00 грн
Газ 2346.89 м куб грн/м.куб 16850.67 грн
Электроэнергия 18775.10 кВт*ч грн/кВт*ч 27787.15 грн
Дизельное Топливо 2086.12 л грн/л 41722.40 грн